Rentofit Online Araç Kiralama

Ücretsiz İndir

Gizlilik Politikası - Kullanım Koşulları

Gizlilik Politikası

Bu beyan Rentofit Araç Kiralama A.Ş.’nin gizlilik politikasını içerir. http://www.rentofit.com. web sayfasını ziyaret ederek Gizlilik Politikasının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı; aşağıda sayılanlarla sınırlı olmaksızın belirtilen tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmiş oluyorsunuz. Rentofit, Site’nin kullanımından doğacak zararlardan sorumlu değildir.

Rentofit, üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, Rentofit olarak ilk önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, işbu gizlilik politikası ve sitede yer alan kullanım koşulları ve üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, Rentofit, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Rentofit, kullanıcıların kimliğini doğrulama amaçlı olarak ek bilgiler talep edilebilir.

Rentofit, güvenlik nedeniyle Kullanıcının site üzerindeki her türlü aktivitesini izleyebilir, kayda alabilir.

Sitemizdeki kayıt formları, anket vb. durumlarda irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e- mail adresiniz, telefon numaralarınız, T.C. Kimlik Numaranız, vergi numaranız, ticaret sicil kaydı bilgileriniz ve posta adresiniz vs.) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, ödeme aşamasında kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekebilmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; kiralamanızı gerçekleştirmek, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, faturalarınızı ulaştırmak ve kiralamalarınız ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek amacıyla kullanılmaktadır.

Kişisel bilgiler, yasaların getirdiği zorunluluklara uyma amacıyla veya yetkili adli veya idari otoritenin yürüttüğü soruşturma veya araştırma açısından talep edilmesi durumunda veya kullanıcıların hak ve güvenliklerinin korunması amacıyla üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

Rentofit, kullanıcı profili ve pazar araştırmaları yapmak, satış ve site kullanım istatistikleri oluşturmak gibi amaçlar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm yasal amaçlar için, Üye'nin kimlik, ehliyet, adres, iletişim, IP ve site kullanım bilgilerini bir veri tabanında toplayabilir ve bu bilgileri herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabilir. Rentofit, kullanıcıya ilişkin bilgileri sitede sunulan hizmetler ile ilgili sigorta şirketi, banka ile ayrıca gerek gördüğü üçüncü kişi/kurumlarla paylaşmaya yetkilidir.

Kullanıcıların diğer kullanıcılara veya üçüncü kişilere kendilerinin açıkladıkları kişisel bilgilerinin kullanılması veya üçüncü kişilere açıklanması gibi hususlarda Rentofit hiç bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Sitede hizmetlerin geliştirilmesi, tanıtım ve reklamların etkinliğinin analiz edilebilmesi gibi amaçlarla kullanıcının sabit diskinde çalışan cookieler (çerezler) kullanılmaktadır.

Toplanan mali bilgiler kiralamalarınızın sonunda size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde kiralama yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dâhil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Rentofit, "Gizlilik Politikası"nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir. Bu nedenle “Gizlilik Politikası” sayfası düzenli olarak takip edilmelidir.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-posta gönderebilirsiniz.

 

Kullanım Koşulları

1. Bu sitenin sahibi Rentofit Araç Kiralama A.Ş.’ dir. http://www.rentofit.com web sayfasını (“SİTE”) ziyaret ederek site kullanım şartlarının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı; aşağıda sayılanlarla sınırlı olmaksızın belirtilen tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmiş oluyorsunuz.

2. Rentofit’in yazılı onayı olmadan, doğrudan veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde Site’nin içeriği dağıtılamaz, iletilemez, değiştirilemez, kopyalanamaz, görüntülenemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, işlenemez veya başka bir şekilde kullanılamaz.

3.Site’de yer alan ya da Site aracılığı ile verilen bilgiler, herhangi bir şekilde tavsiye olarak kullanılmamalıdır. Rentofit bu sitedeki tüm bilgilerin doğru olması için gerekli tüm gayreti göstermektedir ancak tüm bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Kullanıcılar, Site’de yer alan bilgileri teyit ettirmelidirler. Rentofit istediği zaman, önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın site içeriğindeki tüm bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.

4. Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin, programların vs. kullanılması sebebiyle doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Rentofit sorumlu değildir.

5.Başkalarının Site’yi kullanımını kısıtlanamaz, engel olunamaz ve Site’nin veya Site’yi kullanılabilir hale getirmek için kullanılan sunucu veya ağların işletimine müdahale edilemez, Site'ye, zararlı program, yazılım, kod ve benzeri materyal gönderilemez.

6.Bilgisayar donanımınızı etkileyen virüs saldırılarından ve Site’den edindiğiniz bilgilere istinaden oluşan kayıp ve hasarlar dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Site’ye erişiminiz ve Site’yi kullanımınıza ilişkin olarak doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek zararlardan Rentofit sorumlu değildir.

7.Site kullanıcıları, web sitesi çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya araç kullanmayacaklarını, siteye yetkisiz olarak bağlanmayacaklarını ve işlem yapmayacaklarını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacaklarını veya bunları kullanmayacaklarını kabul ederler.

8.Site’de, bu siteden tamamen bağımsız ve Rentofit’in kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilere ait başka web sitelerine linkler bulunabilir. Rentofit bu sitelerde bulunan bilgilerinin doğruluğu garanti etmez. Bu linkler vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler/ürünler veya bunların içeriği hakkında Rentofit’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcının bu internet sitelerine erişimi tamamen kendi sorumluluğunda ve Rentofit’in izni dışındadır.

9. Rentofit, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon araması ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkına sahiptir. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle Rentofit’in, kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Kullanıcı, her zaman sebep göstermeksizin Rentofit’e yazılı bildirimde bulunarak bu izni geri almaya yetkilidir.

10.Bu sitenin sunumu ve tüm içeriği T.C. Mevzuatı ve fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunmakta olup, bu sitedeki tüm ticari markalar, logolar, ikonlar, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, alan adı, genel görünüm ve hizmet işaretleri başta olmak üzere , sayılanlarla sınırlı olmaksızın yayınlanan tüm bilgi ve veriler Rentofit veya lisans veren veya marka sahiplerine aittir. Bunlar, sahiplik durumuna göre, Rentofit veya lisans veren veya marka sahiplerinin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde işlenemez, kopyalanamaz, iletilemez, yayılamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullanılamaz ve kalıcı olarak indirilemez. Aksi uygulamalar hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Rentofit’in yasalardan kaynaklanan tüm hakları saklıdır.

11.Bu sitede yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai ve hukuki takibata neden olacaktır.

12. Site’de sunulan hizmetler, Rentofit Araç Kiralama A.Ş tarafından kullanıcı’ya araç kiralama taahhüdünde bulunulduğu anlamına gelmez. Kullanıcı, Rentofit Araç Kiralama A.Ş nin kendisine araç kiralama zorunluluğunun bulunmadığını, araç kiralayıp kiralamama kararının sadece Rentofit Araç Kiralama A.Ş ye ait olduğunu, araç kiralanabilmesi için Rentofit Araç Kiralama A.Ş nin onayının bulunması gerektiğini, Rentofit Araç Kiralama A.Ş ile araç kiralama sözleşmesinin ayrıca yapılacağını ve ancak bu araç kiralama sözleşmesinin karşılıklı imzalanması ile araç kiralayabileceğini, sebebi ne olursa olsun Rentofit Araç Kiralama A.Ş nin araç kiralamaması, araç kiralanmasına onay vermemesi ve/veya araç kiralama sözleşmesini imzalamaması halinde herhangi bir hak, alacak ve/veya zarar tazmini talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

13.Motorlu Kara Nakil Araçları Kiralama Sözleşmesi, Taraflar’ın Rentofit Araç Kiralama A.Ş ye ait iş yerinde eş zamanlı fiziksel varlığı ile bir araya gelmesi suretiyle aktedilecektir.

14.Sitede görselleri yer alan araçlar ile kiralamaya sunulan araç görselleri ve donanımları arasında farklılık bulunabilir.

15. Rentofit, herhangi bir anda ve zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak Site’yi, içeriğini, site ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün ve bilgileri, güncelleme, değiştirme, geçici veya sürekli olarak durdurma, sonlandırma ve kapatma, "Kullanım Şartları" nı değiştirme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir. Bu nedenle “Kullanım Şartları” sayfası düzenli olarak takip edilmelidir. Rentofit, Site’ye erişimin kesintiye uğramasından, Site’nin geçici olarak ya da tamamen kapatılmasından doğacak zararlardan sorumlu değildir.

16. Site kullanıcıları, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, kullanıcılar ihtilafın çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.